TAJB107K006RNJ Solid Tantalum Capacitors
Walton Electronics Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : Original
Model Number : TAJB107K006RNJ
Place of Origin : Original
MOQ : 10pcs
Price : 0.08-0.13USD/pcs
Payment Terms : T/T, Western Union,Paypal
Supply Ability : 1000pcs/month
Delivery Time : 2-5workdays
Packaging Details : Standard
Contact Now
Kyocera AVX
Tantalum Capacitors - Solid SMD
RoHS: Details
Reel
Cut Tape
MouseReel
TAJ Standard
100 uF
6.3 VDC
10 %
1.7 Ohms
1210
B Case
1.9 mm
- 55 C
+ 125 C
SMD/SMT
Brand: Kyocera AVX
Dissipation Factor DF: 10
Leakage Current: 6.3 uA
Length: 3.5 mm
Package / Case: 1210 (3528 metric)
Product: Tantalum Solid Standard Grade - Other Various
Product Type: Tantalum Capacitors
2000
Subcategory: Capacitors
Type: General Purpose SMT Chip Tantalum Capacitors
Width: 2.8 mm